בפורים מורידים את המסיכות

בפורים מורידים את המסיכות

       

זהו חג של נתינה – משלוחי מנות- אבל בריא 🙂 מנהג מעולה!
אנו לומדים לתת ובאותה מידה חשוב לדעת לקבל ולפתוח את הלב, להסיר את המחיצות כדי לקבל מהאחר. יש אנשים שהקבלה קשה להם יותר מנתינה- לדעתם לקבל = להראות חולשה, ובחג הזה יש לנו אפשרות לתת ולקבל ללא חשש.

 

חג של הורדת מסיכות– התחפושת מאפשרת לנו להיות/להתנהג כמו שאנו רוצים במסתרי נפשנו…שימו לב למה אתם רוצים להתחפש ואיפה זה פוגש אתכם בחיי היום יום. הרצון להיות מלכה- לשלוט להנהיג הרצון להיות “סופרמן” מה אני רוצה לעשות וחושב שיש לי הגבלה/חוסר יכולת לבצע וכו וכו וכו…

 

חג שמסמל את בוא האביב….כן כן עוד מעט פסח אביב ניקיון וכו, זה הזמן לשמוח וליהנות מהטבע העולם ומעצמינו!

 

ואם דיברנו על צבע הן במאכלים והן במשלוח המנות- ממה כדאי להיזהר:

צבעי מאכל סינתטיים
מה דעתכם לשתות נפט או לאכול זפת? לא נאה לי שמישהו יקפוץ ויגיד- אני!!!
ויחד עם זאת,אתם מכניסים לגופכם רכיבי נפט וזפת בכל פעם שאתם אוכלים מזון המכיל צבעי מאכל סינתטיים.
רוב הצבעים הסינטטיים מבוססים על נפט, פחם ותרכובות כימיקלים, הפועלים כחומרים משלשלים, ועלולים לגרום לתופעות אלרגיות ולתופעות נוירולוגיות שונות, לבעיות קשב והיפראקטיביות אצל ילדים, ואפילו לסרטן.

ילדינו מצויים בסיכון גבוה במיוחד, משום שכדי לגרום להם לחבב מזון מסוים, היצרנים מכניסים כמות גדולה של צבע ושל סוכר! מאחר והמערכת החיסונית שלהם עדיין חלשה,רגישותם להשפעת הצבעים מזיקה הרבה יותר.

יצרני הצבעים טוענים, כי השימוש בצבעי המאכל בטוח לבריאותנו. המחקרים שעליהם מסתמכים המתנגדים לשימוש בצבעים נערכו על עכברים, ולכן קשה להסיק מסקנות על הסיכון לבני אדם. לעומת זאת, יש מדינות באירופה שאסרו על השימוש בצבעים הסינתטיים רוב המדינות בעולם, כולל ישראל , מאשרות את השימוש בצבעים, ואצלנו אפילו מגדילים ומאשרים שני צבעים האסורים בארצות הברית – אזורובין ופונסו R4.

 

אז מה עושים???
הקפידו לקרוא את תוויות המזון והעדיפו מזונות שאינם מכילים צבעי מאכל, או כאלה שמצוין עליהן “צבע מאכל טבעי”. שמונת הצבעים הנחשבים כמסוכנים ביותר המותרים בארץ הם: טרטרזין 102Eצהוב, סנסט ילו 110E צהוב־כתום), אזורובין 122E, פונסו 124E (אדום), אריטרוצין 127E (אדום), אינדיגו קרמין 132E (כחול) וכחול בוהק 133E.
שימו לב: ככל שצבע המזון עז יותר, כך תכולת צבע המאכל גדולה יותר.