מערכת חיסון חזקה והרזיה. מה הקשר?

מערכת חיסון חזקה והרזיה. מה הקשר?

       

מערכת החיסון הטבעית שלנו היא חזקה מאוד.

גורמים סביבתיים, נפשיים וגנטיים גורמים להיחלשותה וחשיפתנו למחלות רבות כמו סרטן, כלי דם ולב, סוכרת ומחלות נגיפיות כמו שפעת וקורונה.

 

הגורמים העיקריים להיחלשות מערכת החיסון: 1.  סטרס (לחץ נפשי ופיסיולוגי) 2. תזונה לקויה.

סטרס נפשי נגרם בעקבות מצבים משתנים במציאות כמו מערכות יחסים מעורערות, בין הורים לילדים, זוגיות, בעיות בעבודה/קריירה וכדומה- כל אלו גורמים לפגיעה קשה במערכת החיסון.
בכל המצבים הנ"ל חשוב מאוד לחזור למצב של רגיעה וניהול רגשות כדי להימנע ממחלות קשות.

תזונה לקויה כוללת "מזון דלקתי"  כמו מזון מעובד, אוכל לבן (לחם לבן, קמח לבן) שומנים טראנס ועוד. מזונות "ריקים" מערכים תזונתיים גורמים למצוקה וסטרס פיסיולוגי שפוגעים במערכת החיסון.
חשוב מאוד לעבור לתזונה "מותאמת אישית" מאוזנת ובריאה המכילה ערכים תזונתיים שהגוף זקוק להם. 

אז מה הקשר לגורמי החלשת מערכת החיסון והשמנה?

מסתבר שאותם גורמים להחלשת מערכת החיסון, גורמים גם להשמנה.

בזמן הסטרס מתפתחות הפרעות אכילה, שלרוב מתבטאות באכילת יתר של "מזון דלקתי" או ג'אנק פוד. האוכל המעובד והמתועש מכיל פחמימות ריקות שמקפיצות את רמת הסוכר בדם והפרשת יתר של אינסולין וגורמות לתחושת רעב מתמשך ולהשמנה. עם התמשכות הסטרס, מופרש הורמון קורטיזול, שמונע פירוק שומנים בגוף ומגביר את הסטרס הפיסיולוגי.

בקורס הכשרת מאמנים רב תחומיים לתזונה במכללת NCS עוסקים באימון הלקוחות לחיזוק מערכת החיסון ולהרזיה כדי לאפשר אורח חיים בריא, רגוע ומאושר עם מערכת חיסון מחוזקת. הכלים הנלמדים עוצמתיים ומבוססים על "הגישה המוטיבציונית" של מילר ורולניק שסייעו לאוכלוסיות רבות ברחבי העולם להשתחרר מהתמכרות לסוכרים, סמים, עישון ועוד.

אחד הכלים החשובים מופיע במודל האופניים שיצרו מייסדי מכללת NCS "גלגל החיים והתזונה". בכלי חשוב זה מתאפשר למתאמן לבחור נושאים אישיים בתהליך ההרזיה בתחומים שונים בחייו, שיוצרים סטרס ואכילה רגשית. מאות בוגרים של הקורס מסייעים היום ללקוחות רבים להשתחרר מסטרס ולרזות ממקום של חופש אמיתי ורגיעה במצבים המשתנים של המציאות.

 

אם גם אתם רוצים קריירה בתחום שהביקוש בו עצום – הצטרפו עכשיו – ההרשמה למחזור הבא בעיצומה!

לרגל חגיגות בר מצווה לייסוד מכללת NCS, קבלו 4,000 ש"ח הנחה בהרשמה מוקדמת ללימודי תעודה בקורס הכשרת מאמנים רב תחומיים!

לפרטים הקליקו כאן